Nowy pomocnik w Warcie Poznań. Może być dużym wzmocnieniem!

Daniel Szelągowski fot. Klaudia Berda, Warta Poznań

Reprezentant Polski U-21, pomocnik Daniel Szelągowski grający na stałe w Rakowie Częstochowa podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca tego sezonu. Ma nadzieję, że pomoże drużynie w bardziej ofensywnej grze.

19-letni skrzydłowy trafił do Zielonych w ramach transferu Szymona Czyża do Rakowa Częstochowa.
– Jeśli chodzi o potrzeby drużyny, to jest to zawodnik, który idealnie pasuje do układanki – mówi Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Jest młodzieżowcem i najlepiej czuje się w roli skrzydłowego, a to z obsadzeniem tej pozycji mieliśmy jesienią problemy. Daniel to zawodnik szybki, przebojowy, który potrafi strzelić gola z niczego. Na pewno potrzebuje większej regularności w grze, co pomoże mu ustabilizować formę. Liczymy na to, że dzięki pracy pod okiem naszego sztabu szkoleniowego wskoczy na wyższy poziom, a jednocześnie pomoże nam zrealizować cel Warty Poznań na ten sezon, czyli utrzymanie się w ekstraklasie.

Daniel Szelągowski urodził się 2 września 2002 roku w Kielcach i jest wychowankiem tamtejszej Korony, w barwach której został młodzieżowym mistrzem kraju po wygraniu Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2018/19. W wieku 16 lat zadebiutował też w ekstraklasie. Jako piłkarz Korony rozegrał w najwyższej lidze 6 meczów, strzelił 2 gole i zaliczył 2 asysty. Od lata 2020 roku Daniel Szelągowski jest zawodnikiem Rakowa Częstochowa, z bilansem 44 meczów, 1 bramki i 1 asysty we wszystkich rozgrywkach: PKO Bank Polski Ekstraklasie (30), Fortuna Pucharze Polski (8) oraz eliminacjach do Ligi Konferencji Europy (6).

W obecnym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach swojego klubu, a na boisku spędził 551 minut.
– W tym sezonie w Rakowie może i liczba występów wygląda OK, ale jeśli chodzi o minuty spędzone na boisku, to już nie było za dobrze – mówi zawodnik.- Dlatego wspólnie z trenerem i moimi menedżerami zdecydowaliśmy, że przejście do Warty Poznań będzie właściwym ruchem. Chcę się tu ograć i wrócić za pół roku, żeby walczyć o pierwszy skład i grać regularnie. Zależy mi na tym, żeby w Warcie Poznań grać jak najwięcej, dorzucić asystę, bramkę i pomóc drużynie w utrzymaniu się w ekstraklasie. Słyszałem, że trener Dawid Szulczek chce, żeby Warta grała bardziej ofensywnie, dłużej utrzymywała się przy piłce na połowie przeciwnika. Myślę, że mogę pomóc w tym zespołowi i dać coś od siebie: np. dobre prowadzenie piłki, dogranie do kolegów czy stwarzanie sytuacji bramkowych. Gdy wszedłem do szatni, to chłopaki bardzo fajnie mnie przyjęli i uważam, że to może być udane pół roku.

Nowy gracz Zielonych jest też powoływany do reprezentacji Polski U-21 – w minionym roku zagrał w niej 6 razy, a łącznie ma na koncie 19 występów w narodowych drużynach młodzieżowych, począwszy od kadry do lat 16.

Daniel Szelągowski ma 179 cm wzrostu, waży 75 kg. Będzie grał w koszulce z numerem 18. Jest drugim zimowym wzmocnieniem poznańskiego zespołu. Wcześniej do drużyny dołączył fiński pomocnik Niilo Maenpaa. Ponadto o miejsce w kadrze na rundę wiosenną walczy Kajetan Szmyt, który wrócił z wypożyczenia do Górnika Polkowice.

Źródło: Warta Poznań

Podziel się: