wtorek, 14 stycznia, 2025

Umultowo zyskało nowe przejście dla pieszych. Ile kosztowało?

Mieszkańcy poznańskiego Umultowa mogą korzystać z nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Naramowickiej, Kopcowej i Zagajnikowej. Inwestycja, współfinansowana przez Radę Osiedla, znacząco poprawiła bezpieczeństwo w tej części miasta.

Na Umultowie wprowadzono istotne zmiany w organizacji ruchu. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zrealizował kompleksowy projekt, którego głównym elementem jest nowe przejście dla pieszych przez ulicę Naramowicką.

Szczególną uwagę zwrócono na kwestię widoczności – nowa “zebra” na Naramowickiej została odpowiednio doświetlona, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa po zmroku.

W ramach prac remontowych przeprowadzono także wymianę nawierzchni na zjazdach prowadzących w ulice Zagajnikową i Kopcową. Istotną zmianą jest wprowadzenie na ulicy Zagajnikowej strefy zamieszkania. Nowe przepisy dają pierwszeństwo pieszym i ograniczają prędkość pojazdów do 20 kilometrów na godzinę.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 200 tysięcy złotych. Rada Osiedla Umultowo przeznaczyła na ten cel 113 tysięcy złotych ze swojego budżetu.

Źródło: ZDM
Strona głównaPoznańUmultowo zyskało nowe przejście dla pieszych. Ile kosztowało?