czwartek, 16 stycznia, 2025

Nocny pożar w Szamocinie – błyskawiczna akcja strażaków uratowała budynek wielorodzinny

Dzięki szybkiej reakcji strażaków z OSP Szamocin oraz wsparciu okolicznych jednostek, udało się skutecznie opanować groźny pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Hallera w Szamocinie. Akcja gaśnicza rozpoczęła się w niedzielę 22 grudnia nad ranem.

W niedzielny poranek mieszkańców Szamocina obudził dźwięk syreny alarmowej. O godzinie 4:45 strażacy z miejscowej jednostki OSP KSRG zostali powiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie remizy.

Pierwsi strażacy podjęli działania ratownicze praktycznie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Równolegle przekazano informację o zdarzeniu do Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz zaalarmowano pozostałych członków szamocińskiej jednostki.

W miarę rozwoju sytuacji na miejsce przybywały kolejne zastępy straży pożarnej. W akcji uczestniczyły jednostki z OSP Margonin, OSP Lipa Nowy Dwór oraz JRG . Łącznie w działaniach brało udział dziesięć pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy prowadzili szeroko zakrojone działania ratownicze, które obejmowały nie tylko gaszenie ognia, ale również ewakuację mieszkańców zagrożonego budynku. Zabezpieczono teren akcji i utworzono linie gaśnicze. Po ugaszeniu płomieni przeprowadzono szczegółowe pomiary stężenia tlenku węgla przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomiarowego.

Na miejscu zdarzenia obecne były również inne służby – policja, pogotowie gazowe i energetyczne oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego. Dzięki sprawnej koordynacji działań wszystkich zaangażowanych jednostek udało się znacząco ograniczyć straty materialne w budynku.

Źródło: OSP KSRG Szamocin
Strona głównaChodzieżNocny pożar w Szamocinie - błyskawiczna akcja strażaków uratowała budynek wielorodzinny