Reklama

Nauczyciele znowu masowo chorują… Zawieszone zajęcia w dwóch poznańskich placówkach

Nauczyciele ponownie masowo zaczęli chorować… Według oficjalnych informacji z wydziału oświaty miasta, w dwóch placówkach zajęcia zostały zawieszone.

Masowe branie L4 przez nauczycieli jest akcją, która ma wskazać na problem niskich wynagrodzeń w tym zawodzie. Po protestach w połowie grudnia, od nowego roku część nauczycieli ponownie zdecydowała się masowo brać zwolnienia lekarskie.

Związane z tym braki kadrowe doprowadziły do sytuacji, w której w dwóch poznańskich placówkach trzeba było odwołać zajęcia. Według oficjalnych informacji, które otrzymaliśmy od wydziały oświaty problemy dotyczyły następujących zespołów szkolnych:

– SP 34 i Przedszkole 190 (zespół szkolno-przedszkolny nr 8 os. Śmiałego 107) – zajęcia w przedszkolu zostały zawieszone, a w szkole zorganizowane są zastępstwa doraźne (zmieniony plan lekcji) oraz zapewniono opiekę świetlicową;
– SP 35 os. Łokietka 104 (zespół szkolno-przedszkolny nr 1) – szkoła organizuje wyłącznie opiekę świetlicową, natomiast przedszkole w tym zespole działa w normalnym trybie.

Dodatkowo jak poinformowała nas Hanna Janowicz, Kierownik I Oddziału Organizacji Szkół i Placówek Oświatowych “w niektórych szkołach występują pojedyncze L4 (2,3 nauczycieli) co nie ma wpływu na organizację pracy szkoły”.

Problem wydaje się być jednak nieco szerszy. Jak poinformowało dzisiaj Radio Poznań, w Liceum Ogólnokształcącym świętej Marii Magdaleny, ze względu na protest nie mogły się odbyć próbne matury. Uczniowie, którzy przybyli na salę usłyszeli jak wygląda egzamin od strony technicznej, a następnie, że ze względu na protest nauczycieli napisanie go nie będzie możliwe.

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar