Na Sąsiedzkim Sylwestrze spalili Eko-Penera!

Sylwester Sąsiedzki, Eki z Małeki fot. ROŚŁ

Koncert Ufi Ude, który przyciągnął tłumy, fajerwerki i spalenie rzeźby Eko-Penera o północy. Siódmy Sąsiedzki Sylwester na Łazarzu, na skwerze Eki z Małeki, udał się nad podziw.

Impreza rozpoczęła się właściwie już od rana – bo wtedy kierowcy parkujący swoje auta na Małeckiego i Łukaszewicza musieli, właśnie ze względu na zbliżający się sylwester, przeparkować swoje samochody. Dzięki temu o godzinie 23.00, gdy rozpoczynała się impreza, miejsca na obu ulicach było zdecydowanie więcej.

Do czasu rozpoczęcia koncertu najwięcej uwagi gości przyciągał Eko-Pener. To metalowa rzeźba autorstwa Łukasza Trusewicza, która spłonęła o północy. W zasadzie spłonęła nie tyle rzeźba, co jej zawartość: metalowy szkielet wypełniony siatką nie uległ zniszczeniu i teraz będzie służył jako pojemnik na plastikowe nakrętki w akcjach charytatywnych.

Około 23.30 rozpoczął się koncert Ufi Ude, młodej gwiazdy o polskich i nigeryjskich korzeniach, łączącej w swojej muzyce folkowe rytmy obu narodów. Sądząc po frekwencji, muzyka bardzo podobała się widzom, a nie brakowało takich, którzy tańczyli.

Tradycyjnie o północy została uroczyście zapalona instalacja i zgodnie z przewidywaniami spaliła się bardzo widowiskowo, tworząc niezwykle efektowną scenerię do składania noworocznych życzeń, ze czego obecni chętnie korzystali.

Nowy rok na Łazarzu został zainaugurowany należycie i zgodnie z tradycją, co z duma odnotowała w swoim wpisie Rada Osiedla Święty Łazarz.

Źródło: ROŚŁ

Podziel się: