Murowana Goślina: największe nocne widowisko w Polsce już 21 czerwca!

Ponad 1500 postaci, scena wielkości 44 000 metrów kwadratowych – Murowana Goślina ponownie zaprasza na widowisko “Orzeł i Krzyż”. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo nowości!
Reklama

“Orzeł i Krzyż”, monumentalna opowieść o historii powstania Polski od czasów legend aż po Solidarność, jest dobrze znana poznaniakom przynajmniej ze słyszenia. Rozmach widowiska przygotowanego przez wolontariuszy, których jest ponad… 500, pasja i talent aktorów amatorów, wspaniałe efekty świetlne zdobyły serca już 45 tysięcy widzów, którzy mieli okazję podziwiać widowisko. Kto jeszcze nie zdążył go obejrzeć – ma niepowtarzalną szansę w tym roku. Organizatorzy zapowiadają aż 8 przedstawień, a pierwsze odbędzie się już 21 czerwca.

W tym roku będzie wiele nowości. Ze względu na setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego będzie można zobaczyć samych powstańców, jak i przygotowania tego zrywu wolnościowego. Będzie strajk dzieci wrzesińskich, Drzymała ze swoim wozem, przemówienie Paderewskiego i wiele innych wydarzeń, które doprowadziły do wybuchu powstania. Widowisko wzbogacą zupełnie nowe efekty specjalne i świetlne oraz nowa scenografia.

Reklama

Dodatkową atrakcją jest Biesiada Staropolska, podczas której można spróbować staropolskich specjałów i wziąć udział w dawnych zabawach. Biesiada Staropolska odbywa się w dniach, gdy wystawiane jest Widowisko “Orzeł i Krzyż” o godzinie 19:30 w Parku Dzieje, w Karczmie “Rzym”.

W sezonie 2019 widowisko będzie można zobaczyć 21, 22, 28 i 29 czerwca oraz 3, 6, 12 i 13 lipca. Początek o godzinie 21.30. Do Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, gdzie widowisko się odbywa, można dojechać samochodem (polna droga oznaczona flagami od ulicy Chabrowej), ale też znacznie wygodniej pociągiem albo autobusem podmiejskim. Jadąc pociągiem trzeba wysiąść na stacji Zielone Wzgórza (trasa na Gołańcz). Ostatni powrotni pociąg do Poznania jest o 23.55, czyli akurat pół godziny po zakończeniu widowiska.
Można również dojechać podmiejskim autobusem linii 341, 342 lub 348 i wysiąść na przystanku Murowana Goślina/Modrzewiowa na żądanie.

Reklama

Ceny biletów na widowisko: normalny 60 zł, ulgowy 45 zł. Biesiada Staropolska: 69 zł. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Mat. pras., el

Podziel się!

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kaśka
Gość
Kaśka

Nic nowego co roku to samo tylko pod inną nazwą