Międzynarodowy Festiwal Iluzji w Scenie na Piętrze

Doświadczeni artyści, iluzja na najwyższym światowym poziomie, a do tego jeszcze panel edukacyjny, na którym będzie można poznać sekrety sztuki iluzji. Estrada Poznańska zaprasza 13 października na Międzynarodowy Festiwal Iluzji „52”.

Organizatorzy wydarzenia chcą przekonać sceptyków, że magia może być sztuką. „Dzięki grupie doświadczonych artystów festiwal wniesie do Poznania iluzję na najwyższym światowym poziomie” – zapewniają.

Swoje umiejętności na festiwalowej scenie pokażą najbardziej utytułowani mistrzowie sztuki iluzji na świecie: Miguel Angel Gea i Javi Benitez z Hiszpanii, Axel Hecklau z Niemiec, Maciej Pęda i Radek Hoffman z Polski. W czasie festiwalu odbędzie się również cykl wykładów i warsztatów, który przeznaczony jest dla profesjonalistów i osób rozpoczynających swoja przygodę z iluzją.

Nie zabraknie programu „52 Junior” przeznaczonego dla najmłodszych. W czasie pokazu młodzi adepci iluzji poznają kilka trików przygotowanych przez poznańskiego iluzjonistę Błażeja Hatmana.

Kogo będziemy mogli podziwiać w czasie festiwalu?
Do Poznania przyjedzie Axel Hecklau, niemiecki iluzjonista z Berlina, znany zwłaszcza dzięki swoim wielu wynalazkom. W 2017 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w Niemczech w magii salonowej, a także pierwszą nagrodą w Europie w tej samej kategorii przyznawanej przez międzynarodową federację magii (FISM). Alter ego Axela, staroświecki pruski oficer, czasami zastępuje go na scenie, a wtedy można się spodziewać wielu szalonych konsekwencji tej zamiany…

Javi Benitez, to hiszpański iluzjonista znany ze swoich niezwykle zręcznych dłoni. Oszukał Penna i Tellera w ich telewizyjnym programie, zajął trzecie miejsce w kategorii „karty” podczas FISM 2018 – mistrzostw świata magików. Regularnie występuje w Magic Castle w Los Angeles. Jest członkiem Madryckiej Szkoły Iluzji oraz jest przewodniczącym Hiszpańskiego Stowarzyszenia Iluzjonistów. Benitez jest uznawany za jednego z najlepszych manipulatorów kart na świecie.

Miguel Angel Gea to jeden z najbardziej utalentowanych iluzjonistów na świecie. Członek Madryckiej Szkoły Iluzji, zdobywca wielu nagród z dziedziny „close-up” oraz uczeń Arturo de Ascanio. Miguel znany jest przede wszystkim ze swoich efektów z monetami. Miguel opanował umiejętność oszukiwania ludzkiego umysłu do perfekcji.

Radek Hoffman jest pierwszym i prawdopodobnie jedynym zawodowym mentalistą w naszym kraju. Jest nazywany przez wielu Człowiekiem, który wie. Wykorzystując bogaty wachlarz umiejętności z pogranicza psychologii, sugestii, manipulacji, iluzji czy hipnozy jest w stanie dostarczyć widzą emocjonujących przeżyć, jakich nie było jeszcze na polskiej scenie rozrywkowej. Jego pokazy to intrygująca podróż w głąb ludzkiego umysłu. Publiczność będzie zdumiona ilością i precyzją ujawnionych informacji takich jak znak zodiaku, ulubiony numer czy wspomnienie, do którego często wracają pamięcią. Wszystko to jest połączone elegancką prezentacją oraz charyzmatycznym wykonaniem, które jest gwarantem doskonałej zabawy.

Błażej Hatman to profesjonalny iluzjonista i mentalista. Każdego roku wykonuje ponad 100 pokazów, zadziwiając ludzi w całym kraju. Poczynając od ulic i deptaków miast podczas festiwali kończąc na deskach polskich uczelni wyższych czy w murach luksusowych hoteli uświetnia swoją obecnością bankiety, gale oraz imprezy firmowe.

Wszystkich mistrzów będzie można zobaczyć na festiwalowej scenie w sobotni wieczór o godzinie 20.00 w Scenie na Piętrze. Tego dnia odbędzie się Gala 52, czyli wielki pokaz iluzji, podczas którego zobaczycie jednych z najlepszych iluzjonistów na świecie! Każdy z wykonawców to zupełnie inny charakter oraz zupełnie inna dziedzina iluzji. Będą karty, monety, manipulacja, mentalizm i wiele innych!

Trzy różne kraje, dwie światowej rangi nagrody, pięciu iluzjonistów z pięcioma różnymi stylami, jedna niepowtarzalna okazja, by doświadczyć tajemnicy niemożliwego.

Program festiwalu:
13 października
10:00 – rejestracja na wykłady i warsztaty
11:00 – 18:00 – 52 PRO – część wykładowa
20:00 – GALA 52

14 października
11:00 – 12:00 | 52 junior – (40 minut) – 40 osób | Cena: 15 zł
13:00 – 19:00 – 52 PRO – część warsztatowa
Szczegóły programu na stronie http://www.teimagic.pl/festiwal52/

Mat. pras. Estrada Poznańska

Podziel się: