policja fot. Sławek Wąchała

Leszno: Osoba odpowiedzialna za napad na bank została zatrzymana

Mężczyzna, który w marcu napadł na bank w Lesznie został zatrzymany przez policjantów. Może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Do napadu doszło pod koniec marca. Zamaskowany mężczyzna, z narzędziem, które przypominało broń, udał się do placówki na ul. Zamenhofa i zarządzał od kasjerki z banku wydania pieniędzy. W sumie mężczyźnie udało się zabrać kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu.

Policja ruszyła za nim. W obławie wzięli udział funkcjonariusze ściągnięci z okolicznych miejscowości. Sprawcy nie udało się złapać. W związku z tym w czerwcu śledztwo w sprawie napadu zostało umorzone i wydawało się, że sprawca nie zostanie zatrzymany.

– Śledczy nie zapomnieli o sprawie, cały czas prowadzone były czynności tzw. pozaprocesowe, trwały badania zabezpieczonych śladów, przeprowadzane były laboratoryjne ekspertyzy – tłumaczy Monika Żymełka z wielkopolskiej policji. – Jednocześnie regularnie docierały do Policji różne informacje od mieszkańców regionu, zwłaszcza osiedli Zamenhofa i Rejtana, które były precyzyjnie sprawdzane i weryfikowane. Szereg czynności wykonanych w sprawie przez Policję i prokuraturę doprowadziło do zatrzymania w dniu 26 sierpnia br. sprawcy napadu na bank. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Leszna. Został zatrzymany przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania. Był zaskoczony nagłą wizytą stróżów prawa.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju, do którego już się przyznał. Swoje postępowanie tłumaczył potrzebą zdobycia pieniędzy na pokrycie długów. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Dodaj komentarz

avatar