KORWiN i Młodzież Wszechpolska podsumowali 100 dni urzędowania Jacka Jaśkowiaka

Politycy ugrupowania KORWiN oraz działacze Młodzieży Wszechpolskiej podsumowali dzisiaj 100 dni drugiej kadencji Jacka Jaśkowiaka. – Oceniamy rządy Jacka Jaśkowiaka zdecydowanie negatywnie – wyjaśnił Maksymilian Skrzypczak.

– Przede wszystkim chcielibyśmy podjąć temat ideologizacji samorządu przez prezydenta Jaśkowiaka – rozpoczął Piotr Marciniak, z partii KORWiN. – Pan prezydent od kilku lat konsekwentnie angażuje się w akcje środowiska LGBT, akcje antykonserwatywne i antynarodowe. Postanowił wykorzystać swoje stanowisko do krucjaty ideologicznej! Ale to nie jest zadanie samorządu i prezydent nie powinien się tym zajmować, zwłaszcza że przecież nie każdy się musi zgadzać z jego zdaniem.

Działacze ugrupowania Korwin uważają, że samorząd powinien być światopoglądowo neutralny, jako przykład przypominając historię z tęczowymi flagami na tramwajach. Dodatkowo wypominają Jaśkowiakowi, że ten jest niekonsekwentny. Decyduje się na udział w inicjatywach organizowanych przez środowiska LGBT, jednocześnie ignorując imprezy o charakterze patriotycznym. Dużym niesmakiem dla przedstawicieli ugrupowania była również sytuacja dotycząca religii i jej oddzielenia od państwa. Politycy podkreślają, że Jacek Jaśkowiak oczywiście ma prawo być osobą niewierzącą, natomiast ponownie wskazują na brak konsekwencji włodarza Poznania, któremu zdarzało się nie iść do kościoła, a jednocześnie brać udział w świętach żydowskich.

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej skupili się na promowaniu przez miasto środowisk LGBT. Działacze chcą się dowiedzieć czy, i jeżeli tak to ile, miasto daje pieniędzy grupie Stonewall. – Chcemy aby każdy mieszkaniec miał możliwość zobaczenia ile pieniędzy z naszych podatków jest przeznaczane na tego typu grupy – wyjaśnił Bartosz Piekarski.

Aspekt finansowy rozwinął na koniec Maksymilian Skrzypczak, z partii KORWiN. Polityk przypomniał, że rządy Jacka Jaśkowiaka, to czas dynamicznego wzrostu zadłużenia miasta, które może się dla wszystkich poznaniaków skończyć bardzo źle w momencie w którym koniunktura zwolni. – Kolejne budżety przyjmowane przez Jacka Jaśkowiaka, to są budżety deficytowe. Obecny budżet przewiduje ponad pół miliarda deficytu! Moim zdaniem okres świetnej koniunktury powinniśmy przeznaczyć na oszczędzanie, żebyśmy nie musieli zadłużać poznaniaków w czasie kryzysu, a ten według ekonomistów może nadejść już w ciągu dwóch lat – wyjaśnił Skrzypczak.

 

Podziel się: