Koronawirus: Rektorzy uczelni wyższych popierają szczepienia

szczepienie nad Maltą fot. WUW
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich 29 maja wydała stanowisko w sprawie promocji programu szczepień przeciw covid-19 – jednoznacznie je popierając. „Wiedza winna odgrywać w społeczeństwie właściwą rolę, a w środowisku akademickim w szczególności” – napisali rektorzy.

W oświadczeniu możemy też przeczytać, że KRASP jest zaniepokojona ostatnimi wystąpieniami przeciwko szczepieniom i atakom na uczelni za podjęcie właściwych działań w tym zakresie.

„Jesteśmy przekonani, że realizacja programu szczepień przeciw covid-19 jest fundamentalna dla zdrowia obywateli, funkcjonowania instytucji publicznych i gospodarki” – czytamy w oświadczeniu. – Jest też warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpiecznego dostępu do kultury, edukacji oraz powrotu do normalnego działania systemu szkolnictwa wyższego.

Kierując się zatem ideą wzajemnego szacunku i odpowiedzialności jesteśmy przekonani, że dzięki konsekwentnej realizacji szczepień wkrótce będziemy mogli wspólnie funkcjonować w warunkach niezagrażających naszemu zdrowiu”.

KRASP

Podziel się: