Konin: Uczestnicy zamieszek przed komendą policji usłyszeli zarzuty

Komenda Miejska Policji w Koninie
Trzej mężczyźni zatrzymani podczas niedzielnych zamieszek w Koninie, trafią przed sąd. Najstarszy z nich otrzymał dozór policyjny, dwaj młodsi trafili już do aresztu na trzy miesiące.

Jak informuje Radio Poznań, ostatecznie w niedzielę zatrzymano aż siedem osób, w tym cztery nieletnie. Trzech dorosłych stanie przed sądem – najstarszy z nich usłyszał zarzut wywierania przemocą wpływu na czynności urzędowe i znieważenia funkcjonariusza policji.

Dwaj młodsi, uznani za bardziej agresywnych, usłyszeli poważniejsze zarzuty: uszkodzenie ciała, znieważenie policjantów oraz czynna napaść wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie, bo analiza zgromadzonych nagrań z zamieszek przed komendą wciąż trwa.

Na czwartek zaplanowany jest pogrzeb Adama, młodego mężczyzny zastrzelonego przez policjanta 14 listopada. Nie ma pewności, czy przebiegnie spokojnie, czy też nie będzie pretekstem do kolejnych zamieszek. Jednak konińska policja zapewnia, że jest przygotowana na wszystkie możliwe scenariusze.

Radio Poznań, el

Podziel się: