Reklama

Klasztor w Gościkowie

Klasztor w Gościkowie to ciekawy zabytek oraz jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych na terenie województwa lubuskiego. Wycieczki zaglądają tu chętnie, bo i sam zabytek ma ogromną wartość. Piękny kościół otoczony zabudowaniami klasztornymi zachwyca nie tylko miłośników sztuki i historii, ale i tych, dla których atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu są wycieczki do miejsc niezwykłych.

Oprócz ciekawych przykładów dawnej architektury, na turystów odwiedzających klasztor czekają i inne atrakcje turystyczne. Ciekawe muzeum, urządzone tuż przy klasztorze, oraz piękne ogrody otaczające klasztor to ważne atrakcje, dzięki którym każdy podróżnik może w Gościkowie spędzić czas w miły i ciekawy sposób.
Co warto wiedzieć na temat tego interesującego zabytku?

Klasztor w Gościkowie może się pochwalić ciekawą historią. Wiadomo, że najstarsze zabudowania klasztorne pochodzą z XIII i XIV wieku. To właśnie w tym czasie we wsi pojawili się cystersi, którzy założyli opactwo i sprawili, że wpłynęło ono na rozwój okolicznych wsi. Pamiętajmy, że cystersi to nie tylko zakonnicy, ale i wspaniali gospodarze.

Na terenie kompleksu wyróżnia się ciekawy kościół, którego zwiedzenie jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki do Gościkowa. Jego wnętrze może oczarować każdego swym barokowym wystrojem, a największą chlubą są tutaj późnobarokowe organy. Koncerty oraz festiwale muzyczne, dzięki którym klasztor ten stał się doskonale znany w kręgach miłośników muzyki, to kolejne atrakcje turystyczne czekające na podróżników w tym miejscu.

Gościkowo może okazać się jednocześnie rewelacyjnym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki po najbliższej okolicy. Blisko stąd do Łagowa – miasta znanego z pięknej starówki oraz wielu cennych zabytków. Gościkowo może się jednocześnie pochwalić bliskością Parku Narodowego „Ujście Warty”, którego tereny są wyjątkowo atrakcyjnym obszarem dla każdego miłośnika historii. Międzyrzecki Rejon Umocniony to kolejna atrakcja w okolicy, która zachwyci każdego miłośnika historii oraz fortyfikacji.

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar