poszukiwany fot. policja Kępno

Kępno: 12 lat ukrywał się przed policją

Wysłano za nim 5 listów gończych, ale 39-letni mężczyzna ukrywał się tak skutecznie, że zatrzymano go dopiero po 12 latach. Wpadł przez marihuanę.

Wszystko zaczęło się od informacji, którą otrzymali 3 kwietnia policjanci w Bralinie: że mieszkaniec gminy Sławno w województwie pomorskim, ale przebywający od kilkunastu lat w powiecie kępińskim, w gminie Perzów, udostępnił 14-latkowi, a więc osobie nieletniej, marihuanę.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich wspólnie z dzielnicowym Posterunku Policji w Bralinie zaczęli badać sprawę i wspólnie odkryli, że mężczyzna, który przekazał nastolatkowi marihuanę, nie jest tym, za kogo się podaje. Odkrycie jego prawdziwej tożsamości nie było łatwe, bo podjął szereg środków ostrożności, by ją zataić: nie podawał swoich prawdziwych danych, nie korzystał z pomocy medycznej i utrzymywał się z dorywczych prac, podczas których nie pytano o dane osobowe.

Funkcjonariuszom jednak udało się ja ustalić i wówczas odkryli, że mężczyzna jest poszukiwany pięcioma listami gończymi od 12 lat! Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Natomiast Wydział do Spraw Nieletnich Sądu Rejonowego w Kępnie zajmie się sprawą marihuany dla 14-latka.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze