Kaczmarski, Gintrowski, Maanam i Grechuta w Teatrze Polskim w Poznaniu!

Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski, Antonina Krzysztoń i Leszek Wójtowicz, Leszek Długosz i Marek Grechuta, Wolna Grupa Bukowina i Maanam – wszyscy ci artyści zagrali w 1981 roku w Hali Oliwia w Gdańsku podczas I Przeglądu Piosenki Prawdziwej „Niepokorni”.

Poznańska publiczność już wkrótce będzie miała okazję usłyszeć te utwory w Poznaniu, w wykonaniu młodych muzyków.

– Piosenki tam wykonywane zniknęły z naszego życia. Młodzi ludzie ich nie znali. Dlatego postanowiono przypomnieć je nam wszystkim – mówi Anna Zalewska-Powalisz, założycielka Poznańskiej Sceny Młodych.

Młodzi poznańscy muzycy pieśni sprzed 37 lat opracowali po swojemu. Już 6 listopada będzie ich można usłyszeć w Teatrze Polskim w Poznaniu w koncercie „Niepokorni” Poznańskiej Sceny Młodych, w ramach festiwalu Frazy.

– Pieśni i piosenki, które żyły w latach 80. oddawały nastrój panujący wśród ludzi, był to głos buntu przeciw komunistycznej rzeczywistości – dodaje założycielka Poznańskiej Sceny Muzycznej. – Współczesna młodzież poprzez piosenki m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego śpiewa o wartościach, które są uniwersalne i mimo upływu czasu zawsze aktualne.

Wśród wykonawców poznańskiego koncertu będzie między innymi Sławomir Przybył, który z projektem PRZYBYŁ wygrał tegoroczne Jarocińskie Rytmy Młodych.

***
FRAZY Niepokorni. Poznańska Scena Młodych
Wtorek, 6 listopada, godz. 20.00
Teatr Polski w Poznaniu
Malarnia

Autor: mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze