Jarocin: Nieznany mężczyzna wyrzucił głowę dzika do śmietnika. Poszukuje go policja

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Do dość kuriozalnej sytuacji doszło w Jarocinie. W jednym ze śmietników znaleziono głowę, skórę i racice dzika. Sprawcę nagrały kamery monitoringu.

O sprawie poinformował Urząd Miasta w Jarocinie. Szczątki zwierzęcia znaleźli pracownicy Parku Radolińskich zajmujący się utrzymaniem porządku. – Znaleźli na jednym z koszy na śmieci czarny foliowy wór. Kiedy go podnieśli, okazało się, że jego zawartość sporo waży. Zajrzeli do środka i zobaczyli odciętą głowę dzika, skórę zdartą ze zwierzyny i racice – relacjonują urzędnicy.

Okoliczny teren jest jednak monitorowany. Dzięki temu dość szybko udało się ustalić czas w którym części zwierzęcia zostały porzucone oraz osobę, która odpowiada za ich wyrzucenie. Z nagrań wynika, że jest to najprawdopodobniej osoba starsza. – Mężczyzna z trudem dźwigał worek drogą między boiskami Jarocin Sport, prowadzącą od ulicy Maratońskiej do parku. Doszedł do najbliższego kosza na śmieci przy alei grabowej i tam pozostawił pakunek – tłumaczą urzędnicy.

Sprawcy obecnie poszukuje policja. – Ze względu na obowiązujące przepisy, na tym etapie prowadzonego postępowania nie jest możliwe natychmiastowe upublicznienie nagrania i ujawnienie wizerunku sprawcy zdarzenia w celu ustalenia jego tożsamości. Gdyby jednak ktoś rozpoznał mężczyznę lub był świadkiem zdarzenia (na nagraniu widać trenujących biegaczy), proszony jest o kontakt z policją: dyżurka 62 749 82 00 – podsumowuje Urząd Miasta.

UM Jarocin / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: