Gniezno: Matka i jej partner zatrzymani za znęcanie się nad dziećmi

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Zatrzymanie było efektem interwencji, jaką podjęli gnieźnieńscy policjanci 24 kwietnia. Na miejscu zastali pijaną matkę, jej partnera i dwójkę dzieci w wieku 15 miesięcy i 7 lat. To właśnie one były ofiarami agresji obojga dorosłych.

Policjanci Wydziału Prewencji podczas interwencji ustalili, że starsze dziecko miało niewielkie obrażenia ciała – otarcia naskórka na twarzy. Badanie przeprowadzone przez policjantów u 32-letniej matki dzieci wykazało 2,5 promila, z kolei u 49-latka 1,6 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite.

Funkcjonariusze zadecydowali więc o odebraniu dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny, a także o wdrożeniu procedury Niebieskiej Karty. Poza tym zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie i jej partnerowi zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek.

Obecnie, decyzją sądu rodzinnego, młodsze dziecko przebywa na obserwacji w szpitalu, a starsze pod opieką członka rodziny. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Gniezno

Podziel się: