kradzież Gniezno fot. policja

Gniezno: Cztery areszty i dozór policyjny. Za pobicie i okradzenie bezdomnego

Rozbój, kradzież, bójka, pobicie, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – to zarzuty, jakie usłyszało czterech mężczyzna i jedna kobieta. Za rozbój i kradzież wobec dwóch bezdomnych.

Przestępstwa wobec dwóch bezdomnych miały miejsce 8 lutego 2020 roku na terenie Gniezna. Wówczas to 40-latek wspólnie z 24-latkiem i 47-latkiem pobili 45-letniego bezdomnego powodując u niego liczne obrażenia ciała. Później ci sami sprawcy dopuścili się rozboju, w trakcie którego kazali bezdomnemu rozebrać się, a następnie zabrali mu dwa telefony komórkowe. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia dopuścili się kolejnego rozboju, w którym oprócz wymienionej trójki brał również udział 43-latek. Podobnie jak wcześniej ich ofiarą został bezdomny, tym razem 40-letni mężczyzna. Sprawcy pobili go, a następnie zabrali mu maszynkę elektryczną do włosów oraz maszynkę do papierosów.

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego wspólnie z policjantami kryminalnymi jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość i zatrzymali czterech mężczyzn oraz jedną kobietę w wieku od 24 do 47 lat. Skradzione mienie odzyskano.

Prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty rozboju, udziału w bójce, pobiciu, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (usłyszeli je w różnych konfiguracjach) – przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymali byli wcześniej notowani przez policję. Mężczyźni decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu, kobieta ma dozór policyjny.

KPP Gniezno, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze