FIFA 19 niezgodna z ustawą hazardową?

FIFA 19, a konkretnie znajdujące się w tej grze tzw. lootboxy mogą być niezgodne z polską ustawą hazardową. Odpowiednie doniesienie w tej sprawie zostało skierowane do Ministerstwa Finansów, Służby Celnej oraz warszawskiego Urzędu Kontroli Skarbowej.

O wszystkim informuje Komputer Świat. 

Cała sprawa dotyczy tak zwanych lootboxów. Są to skrzynki z losowymi nagrodami, które można kupić za pieniądze. Gracz doładowuje swoje konto, a następnie kupuje skrzynkę, z której losuje piłkarza.

I właśnie ten proces może być niezgodny z zapisami polskiej ustawy hazardowej. Odpowiednie zawiadomienie w tej sprawie do Ministerstwa Finansów, Służby Celnej oraz warszawskiego Urzędu Kontroli Skarbowej złożyła kancelaria Transtica.

– Przeanalizowaliśmy dosyć dokładnie model sprzedaży paczek oferowanych przez EA w grze „FIFA” i jest on co najmniej niejasny w świetle ustawy o grach hazardowych. Zważywszy na fakt, że większość z konsumentów gry to dzieci, to jest to wysoce nieetyczne – stwierdzający przedstawiciele kancelarii.

Sama sprawa najprawdopodobniej zakończy się w sądzie. Tzw. mikropłatności są istotnym źródłem dochodów dla Electronic Arts (wydawca gry FIFA) i z całą pewnością będzie on walczył do końca o ich zachowanie.