EPIC GAME MUSIC: Niezapomniany wieczór muzyki epickiej z gier

EPIC GAME MUSIC to nowy muzyczny projekt, który pojawił się w Poznaniu w trakcie POZNAŃ GAME ARENA 2018 i był potężnym i zarazem mocno emocjonalnym otwarciem tych niezwykłych targów i spotkań miłośników wirtualnego świata gier.

W piątkowy wieczór, 12 października, w dniu inauguracji POZNAŃ GAME ARENA, w przepięknej Sali Ziemi ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz kilkudziesięcioosobowy skład Chóru Akademickiego UAM pod batutą Adama Domurata wypełniła muzyczną przestrzeń w rytm niezwykłej epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym.

W repertuarze koncertu nie zabrakło kultowych soundtracków z popularnych gier zagranicznych jak i polskich producentów. Pojawiły się utwory m.in. z gier: „Wiedźmin”, „Assassin’s Creed”, „Morrowind”, „Skyrim”, „Zelda”, „Diablo”, „Battlefield” oraz premierowe wykonanie utworu z gry „Kursk”.

Miłośnicy muzyki epickiej usłyszeli również kilka utworów ze znanych filmów, które z pewnością trzeba wysłuchać w takim niezwykłym składzie muzycznym. Partnerem koncertu były: Game Industry Conference, Poznan Game Arena, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Producentem koncertu był Visual Production Wystąpili: CoOperate Orchestra to poznańska orkiestra symfoniczna założona i prowadzona przez dyrygenta Adama Domurata i managera Patrycję Jesionek. Od 2010 roku, CoOperate Orchestra wystąpiła w ponad 80 koncertach podczas licznych festiwali, projektów kulturalnych, konferencji naukowych, jubileuszy czy gali charytatywnych zarówno w Polsce jak i za granicą. Koncerty Orkiestry odbywają się regularnie w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, poznańskiej Auli Uniwersyteckiej, Sali Ziemi MTP, Filharmonii Bałtyckiej czy Teatrze Wielkim w Poznaniu.

CoOperate Orchestra prezentowała się do tej pory w różnorodnym repertuarze podczas wielu prestiżowych projektów takich jak Konferencji IPSA 2016 (Światowy Kongres Nauk Politycznyc), poznański Festiwal Juwenalia, Festiwal Transatlantyk w Łodzi, Festiwale Muzyki Paschalnej i Pasyjnej w Poznaniu i Mosinie, Koncerty Noworoczne Stowarzyszenia Lions Club Gdańsk Neptun, Międzynarodowe Festiwale Fletowe w Poznaniu, Festiwal Brahmsa, Międzynarodowy Konkurs Organowy Feliksa Nowowiejskiego, gdzie pełniła funkcję orkiestry konkursowej, Festiwal Wiosna u Luteranów, cykl Muzyka Filmowa nad Wartą, Projekt Visual Concerts oraz wielu innych.

Chór Akademicki UAM to niemalże 50 lat kontynuowania chóralnych tradycji wielkopolski poprzez dzielenie się śpiewaczą pasją . Powstały w 1966 roku zespół początkowo zrzeszał pracowników i studentów jedynie macierzystej uczelni. Dziś jednak w jego kręgach odnaleźć można wszystkich tych, którzy swoim głosem i zaangażowaniem dali dowód szczerej chęci muzykowania . Prowadzony był przez wybitne osobowości chóralistyki, w tym Jacka Sykulskiego, znanego poznańskiego kompozytora, aranżera i dyrygenta. Pod jego batutą chór rozwijał się bardzo dynamicznie i koncertował na wielu prestiżowych scenach. Występował w niemal wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Boliwii, Chinach, Japonii i na Tajwanie. Jesienią 2011 roku miejsce Sykulskiego objęła jego wieloletnia asystentka – Beata Bielska, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Dyrygentury i Muzyki Chóralnej. Działalność zespołu pod dyrekcją tej utalentowanej, ambitnej i charyzmatycznej dyrygentki odbija się szerokim echem w świecie chóralistyki.

Autor: Sławek Wąchała / mat. pras.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze