czwartek, 28 marca, 2024

Emocje były do samego końca! Warta Poznań wygrywa ze Śląskiem Wrocław

Warta wygrała na swoim boisku ze Śląskiem Wrocław 2:1. Dzięki temu zwycięstwu “Zieloni” nie są już w strefie spadkowej.

Warta w tym sezonie z reguły rozczarowuje. Mimo, że w ostatnich kilku spotkaniach zaczęła się prezentować zdecydowanie lepiej na boisku, to faworytem przed starciem był Śląsk Wrocław. I to też goście z Wrocławia prowadzili grę, a piłkarze Warty czekali na ewentualne kontrataki.

Ta strategia bardzo szybko przyniosła efekty. W jednym z kontrataków Matuszewski zagrał świetną prostopadłą piłkę do Zrelaka, a ten z ostrego kąta pokonał Putnockiego. Bramkarz Śląska był blisko obrony, ale ostatecznie piłka znalazła się w siatce.

W drugiej połowie poznaniacy podwyższyli prowadzenie. Ponownie głównymi bohaterami byli Matuszewski i Zrelak. Tym razem świetnie podawał ten drugi, a ten pierwszy z bliska wpił piłkę do pustej bramki. Niewiele brakowało, a “Zieloni” prowadziliby trzema golami, ale po kolejnej próbie Zrelaka piłka odbiła się od słupka i z linii bramkowej wybili ją obrońcy gości.

Śląsk odpowiedział jednym trafieniem. W 80′ minucie Lewkot wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i uderzeniem głową pokonał Adriana Lisa. To trafienie sprawiło, że do końca spotkania było nerwowo, zwłaszcza że piłkarze pewnie świetnie pamiętali poprzedni mecz Warty z Wisłą, w którym poznaniacy stracili bramkę w ostatniej minucie spotkania.

Powtórki nie było i tym razem Warta mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Zdobyte trzy punkty pozwoliły “Zielonym” na wyjście ze strefy spadkowej w tabeli.

Strona głównaSportEmocje były do samego końca! Warta Poznań wygrywa ze Śląskiem Wrocław