CK Zamek tylko dla zaszczepionych. Jaśkowiak: „popieram tę decyzję”

CK Zamek poinformowało, że od 6 grudnia w imprezach, spotkaniach czy koncertach organizowanych w placówce będą mogły brać udział wyłącznie osoby zaszczepione lub z negatywnymi wynikami testów. Prezydent Jacek Jaśkowiak popiera tę decyzję.

Zdaniem prezydenta Poznania wszystkie decyzje, które pomogą chronić społeczeństwo przed zgonami w czasie pandemii, są dobre – a decyzja CK Zamek do takich należy i inne jednostki powinny brać z niej przykład. Radni PiS, którzy krytykowali decyzję władz zamku jako wprowadzającą segregację sanitarną, nie mają racji, jak uważa prezydent, i powinni przyjrzeć się rozwiązaniom w krajach Europy Zachodniej, gdzie takie zasady są stosowane od kilku tygodni. Przypomnijmy, że w wielu krajach obowiązują znacznie surowsze restrykcje niż w Polsce, aż po lockdown dla osób niezaszczepionych i obowiązkowe szczepienia włącznie.

Prezydent uważa też, że rozwiązania ochronne na terenie całego kraju powinien wdrożyć rząd, i to jak najszybciej, by zahamować wzrost zakażeń i zgonów – wzorowane na tych, które wprowadziły kraje Europy Zachodniej.

Jednak jego zdaniem obecny rząd nie ma wystarczającej siły, by takie rozwiązania wprowadzić. Tymczasem tylko takie właśnie zdecydowane, choć rygorystyczne działania, są w stanie uchronić Polaków przed zgonami i kolejnymi zachorowaniami. Prezydent Jaśkowiak zwrócił też uwagę na coraz gorszą sytuację placówek ochrony zdrowia – jego zdaniem każda metoda, która sprawi, że do szpitali będzie trafiało mniej chorych z koronawirusem, pomoże zachować ich wydolność.

Źródło: gazeta.pl

Podziel się: