Reklama

Chodzież dla aktywnych

To miasto jest jednym z ciekawszych miejsc na terenie Wielkopolski, a jego dumą jest piękna okolica. Sprzyja ona rekreacji oraz aktywnej turystyce. To właśnie dzięki temu Chodzież staje się coraz bardziej atrakcyjna dla turystów.

To piękne miasto ma się czym pochwalić, a każdy turysta w czasie wycieczki po tej części kraju może się szybko przekonać, jak atrakcyjna może być Wielkopolska. Czym zachwyca Chodzież? Oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się spotkać w czasie pobytu na terenie tego miasta.

Chodzież to przede wszystkim ciekawa zabudowa. To miasto może się pochwalić pięknym układem urbanistycznym, który doskonale przypomina o długiej historii Chodzieży. Dumą miasta są piękne domy z XVIII i XIX wieku, które świadczą o zamożności dawnych mieszczan. Z pewnością warto poświecić im nieco uwagi, podobnie zresztą jak barokowej świątyni parafialnej. To kościół św. Floriana, znany z ciekawego wystroju wnętrza.

Ci, którzy na terenie Chodzieży zarezerwują sobie noclegi, będą mogli urządzać ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy tego miasta. Podobnie jak cała Wielkopolska, tak i okolica Chodzieży jest niezwykle atrakcyjna pod względem krajobrazowym. Wielu wrażeń może dostarczyć wizyta nad wodami Jeziora Miejskiego. To zbiornik, który dzięki kąpieliskom oraz przystaniom jest bardzo popularny w gronie miłośników sportów wodnych. Nad wodami tego jeziora czekają też ciekawe trasy spacerowe i miejsca, w których można cieszyć się beztroskim wypoczynkiem na łonie natury. Organizowane tu kursy żeglarskie cieszą się wielkim zainteresowaniem. Jezioro to znane jest również jako miejsce organizacji wielu zawodów sportowych. Mogą się w nich wykazać zarówno wodniacy, jak i ci, którzy stawiają na dyscypliny nie związane z wodą. Szczególnie dobre warunki czekają tu na biegaczy, dla których Chodzież to miejsce atrakcyjne ze względu na ciekawe imprezy dla miłośników joggingu. Kuszą też liczne szlaki piesze, dzięki którym każdy może zaplanować tu ciekawą trasę dłuższej wycieczki. W jej trakcie warto odwiedzić wieś Rataje, która staje się coraz bardziej popularnym letniskiem. Warto tez wybrać się do miejscowości Strzelce, oddalonej od centrum Chodzieży o zaledwie 5 km. Tu czeka ciekawy zabytek – pałac z połowy XIX wieku, będący ciekawym przykładem stylu neorenesansowego w wielkopolskiej architekturze.

Wielkopolska sprzyja aktywnym. Chodzież i jej okolice mogą się zatem okazać atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego, kto chce dobrze wypocząć, spędzić czas w aktywny sposób, a jednocześnie ujrzeć wiele malowniczych zakątków i ciekawych zabytków. W rejonie Chodzieży nie brak atrakcji. To dzięki nim miasto staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym. Już teraz na terenie Chodzieży oraz w jej okolicy można znaleźć noclegi bez większych problemów, a ciekawa oferta ośrodków sportów wodnych przyciąga coraz większa różnorodnością.

Autor: AB / Fot: Roweromaniak

Dodaj komentarz

avatar