czwartek, 28 marca, 2024

Cenne trzy punkty. Warta Poznań wygrywa z Koroną Kielce

Piłkarze Warty odnieśli skromne zwycięstwo w spotkaniu z Koroną Kielce 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył Michał Kopczyński, który wykorzystał rzut karny.

Warta Poznań w tym sezonie nie gra źle – ma jednak problem ze zdobywaniem punktów. “Zieloni” dotychczas przegrali z Rakowem Częstochowa, Wisłą Płock i Pogonią Szczecin. Trzy punkty zdobyli w meczu z Miedzią Legnica. Spotkanie z Koroną Kielce wydawało się być idealną okazją do powiększenia dorobku punktowego.

Początek był mocno chaotyczny. Oba zespoły dużo walczyły, a piłka często zmieniała właściciela. Piłkarze Korony od początku grali ostro i już w 12′ minucie stracili zawodnika. Balić faulował Luisa przed polem karnym Korony. Sędzia w pierwszym momencie ukarał piłkarza gospodarzy żółtą kartką, ale po weryfikacji VAR zmienił swoją decyzję i zdecydował się na czerwoną kartkę.

Podopieczni Dawida Szulczka momentalnie zyskali dużą przewagę i już po dwóch minutach mogli i powinni prowadzić. Z boku pola karnego mocno wbił piłkę Matuszewski, a Luis z kilku metrów uderzył w poprzeczkę. “Zieloni” starali się tworzyć kolejne sytuacje bramkowe, ale podobnie jak w poprzednich spotkaniach większość akcji była całkowicie niegroźna. Poznaniacy dostali jednak rzut karny. Po dośrodkowaniu w pole karne Korony, na bramkę gospodarzy uderzał Luis. Uderzenie było mocne i prawdopodobnie przeleciałoby wysoką nad bramką. Pomocnik Warty Poznań trafił jednak w rękę obrońcy Korony. Po weryfikacji VAR sędzia wskazał na jedenasty metr, a Michał Kopczyński precyzyjnym uderzeniem wyprowadził Wartę na prowadzenie.

Korona rzuciła się do odrabiania strat i były momenty (zwłaszcza w drugiej połowie), kiedy nie było widać na boisku różnicy w liczbie zawodników. Jednocześnie zespół z Kielc miał podobne problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych jak Warta, przez co wynik już nie uległ zmianie.

Warta Poznań zdobyła cenne trzy punkty i awansowała na dwunastą pozycję w tabeli. W kolejnym spotkaniu “Zieloni” zmierzą się z Widzewem Łódź.