CBA fot. CBA

CBA zatrzymało kilka osób za pranie brudnych pieniędzy

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kilku podejrzanych (w tym osoby pochodzące z Wielkopolski) o pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymani to przedsiębiorcy z branży meblarskiej, tekstylnej i usługowej z województw śląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Według wstępnych ustaleń śledczych w tle są przelewy o wartości nawet 6,5 miliona złotych.

Samo śledztwo dotyczy prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstw karno-skarbowych. – Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele poszczególnych firm przekazywali pieniądze za wystawienie fikcyjnych faktur, a następnie zwrotnie przyjmowali określone środki pieniężne z potrąceniem prowizji – informują agenci. – Ustalenia śledczych wskazują, że przekazano w ten sposób blisko 6.5 mln zł. Pieniądze te pochodziły z przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie towarami i wystawianiu nierzetelnych faktur. Takie działanie miało na celu udaremnienie lub znaczne utrudnienie stwierdzenia ich przestępnego pochodzenia.

Zatrzymanymi zajmie się teraz prokuratura z Łodzi. Mają usłyszeć zarzuty prania brudnych pieniędzy oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Źródło: CBA

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze