Gniezno: wokalistka punkowego zespołu będzie uczyła tolerancji

Alex Freiheit, wokalistka punkowego zespołu Siksa, poprowadzi zajęcia na temat tolerancji w gnieźnieńskim liceum. To efekt akcji z 8 marca.

Przypomnijmy: samorząd szkoły przed Dniem Kobiet zaproponował, by uczennice, które w ten dzień przyjdą do szkoły w sukienkach lub spódniczkach, były zwolnione z odpytywania przy tablicy. Akcja miała być zabawą, jednak po jej ogłoszeniu w internecie fora zalały komentarze hejterów, a samą placówkę oskarżono o seksizm i uprzedmiotowienie kobiet. Tłumaczenia dyrekcji, że podczas Dnia Mężczyzn, podobna akcja jest organizowana dla panów (oni nie są odpytywani, jeżeli założą krawat) nic nie zmieniły.

Dyrekcja próbowała wyciszyć sprawę, apelując o tolerancję i nie robienie afery ze zwykłej zabawy, którą wymyślili sami uczniowie. Ostatecznie jednak szefująca placówce Róża Grabowska zadecydowała, że w szkole zostaną zorganizowane specjalne warsztaty o tolerancji i pozycji kobiety w świecie.

Jak podaje Radio Poznań, warsztaty poprowadzi Alex Freiheit, wokalistka pankowej Siksy, współpracująca także ze środowiskiem anarchistów poznańskich. Siksa słynie z zaangażowanych występów – dali koncert między innymi na demonstracji antyfaszystowskiej w Poznaniu, w 2017 roku. Znana jest także z ostrych i często wulgarnych tekstów.

Kontrowersyjna “twórczość” artystki nie podoba się części rodziców. Część z nich już zadeklarowała, że jeżeli informacje się potwierdzą, to o całej sprawie powiadomione zostanie kuratorium.

SS / el

Dodaj komentarz

avatar