83-letni pieszy potrącony na przejściu. Trafił do szpitala

policja fot. Sławek Wąchała

Do zdarzenia doszło na ulicy Żwirki i Wigury w Gnieźnie. Kierująca samochodem marki Renault Modus potrąciła przechodzącego przez przejście 83-letniego mężczyznę. Poszkodowany odniósł poważne obrażenia ciała i trafił do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 7.00 rano. Według ustaleń policjantów kierująca samochodem osobowym marki Renault Modus, 52-letnia mieszkanka gminy Mieleszyn, jechała od strony ronda im. Lecha Wałęsy w kierunku skrzyżowania z ul. Chudoby. Na prostym odcinku potrąciła pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Jak sprawdzili funkcjonariusze – uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Gnieźnieńscy policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Taką samą ostrożność powinien zachować pieszy przechodzący przez jezdnię.
„Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają i wówczas dochodzi do niebezpiecznych i często tragicznych w skutkach zdarzeń na przejściach dla pieszych” – podsumowują funkcjonariusze. – „A czasami wystarczy na chwilę się zatrzymać i spokojnie rozejrzeć, żeby tego uniknąć”.

Źródło: KPP Gniezno

Podziel się: