28 osób oskarżonych o handel narkotykami

policja
Między 2014, a 2017 rokiem na terenie Wielkopolski miała działać grupa przestępcza zajmująca się obrotem substancjami odurzającymi.

– Jak ustalono w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu wprowadziła ona do obrotu około 17 kg amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metaamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych – tłumaczy prok. Michał Smętkowski.

W skład grupy wchodziło sześciu mężczyzn. Jeden z nich pozyskiwał narkotyki za granicą a następnie przekazywał pozostałym członkom grupy, którzy z kolei rozprowadzali je na terenie kraju. W toku śledztwa udało się ustalić kolejne 22 osoby zamieszane w cały proceder.

– W sumie akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu obejmuje 28 osób, część z nich wyraziła zgodę na skazanie ich bez przeprowadzenia rozprawy na kary zaproponowane przez prokuratora. Głównym oskarżonym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje prok. Michał Smętkowski.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Podziel się: